Bevolking Rheezerveen op 19 september 1836

Gehucht Rheezerveen aan en om de Dedemsvaart, Sectie K.

bron: Gemeentearchief Hardenberg   
~ transcriptie: Dinah Hesselink-Zweers ~

Staat van de Huisgezinnen en Personen, welke thans woonachtig zijn onder Rheezerveen aan de Dedemsvaart op dat gedeelte van de Gemeente het Ambt Hardenbergh, het welk met 1o. Januarij 1837 tot de Gemeente Averëest zal overgaan.
Aanmerkingen: De aangegevene Sectie Letter K. onder welken alle de op den Staat vermelde Woonhuizen of Woon verblijven gehoren, en Nummeros derzelve Woonhuizen en Woon verblijven zijn die van het Kadaster ter Gemeente, en hebben voor zo verre de laatste niet aangeduid, niet kunnen worden ontwaard, als onder de betrekkelijke een aantal Arbeiders Tenten, Stroo en Aard Hutten behorende, die tot hier toe niet op de Kadastrale Plans der Gemeente voorkomen; terwijl andere daarop voorkomende niet met opzichte tot derzelver Bewoners die alle Vreemdelingen zijn endes geene opgaven hebben weten te doen, hebben kunnen worden te regt gebragt.
Gemeentelijk voert anders de Buurtschap Rheeze en het daarvan dependerende Rheezerveen de Wijks-Letter E., doch zijn ter laatstgemelde Buurt voor zo verre aan en omtrend de Dedemsvaart gelegen tot hier toe niet gemeentelijk genummerd.
De op zich zelven staande en tot geen bijzonder Huisgezin behorende Personen zijn als zodanig door onderhalingen aangeveren.
Bij de Aanwijzing der Godsdienstige Gezindheden zijn de Hervormden aangewezen door de letter P. (Protestantsch) de Rooms Catholiken door de Letters R.C. en de Luteranen door de Letter L.
Omtrend de Tijd, gedurende welke de betrokkene Personen in de Gemeente zijn woonachtig geweest heeft men aan derzelver opgaven dien aangaande moeten gevolg geven om dat ten dezen tot geene meerdere zekerheid over het algemeen te komen was, bij de omstandigheid dat onder dezelve veele Provinciälen zijn uit de naburige Gemeente het Ambt Ommen Averëest Nieuwleusen enz., zo meede uit het Etablissement der Maatschappij van Weldadigheid aan de Ommerschans, naar deze overgekomen, zonder daarvan ter secretarie der Gemeente aangifte, tot welke in het bijzonder ingevolge het Gouvernements Bestuur van d. 23 April 1822, 1e Div. N.1 (Blad N.30), de extra Provincialen en Buitenlanders zijn gehouden geworden, te hebben gedaan.

Nummer van ieder Woonhuis of Woonverblijf Namen van alle Leden der Huisgezinnen of op zich zelven staande Personen Derzelver Hoe lang ieder in de Gemeente woonachtig is geweest In welke Positie zich die geenen bevinden welke aan de Militie of Schutterij dienstplichtig zijn
    Godsdienstige Gezindheid Ouderdom    
No. 815 Berend Boven P. 50 Jaren 1 Jaar  
  Harmpje Frederiks   40    
  Maria Boven   16    
  Aaltjen Boven   1    
  Jan Boven   10    
  Jantje Boven   3    
N. 815 Koop Hoveling R.C. 58 3  
  Grietje Jans Gelker   58    
  Johannes Hoveling   17    
  Geert Hoveling   14    
N. 815 Albert Bunskoeke P. 29 3  
  Susanna Assen   36    
  Derk Bunskoeke   3    
N. 815 Lambert Assen R.C. 33 1  
  Maria Kram   25    
  Johanna Assen   3    
  Gesina Asssen   2    
  Alberdina Assen   1    
  Gezina Ekelhof weduwe Assen   71    
No. Geert Mulder R.C. 57 8  
  Geertruida Mulder   20    
  Hendrikus Bruins   25 Was Loteling voor de Nationale Militie van den Jaare 1830 in de Gemeente en werd op zijn Nummer ingelijfd bij de 14e Afdeling Infanterie
  Albert Mulder   17    
No. Johannes Lipholt R.C. 31 6 Maanden  
  Geertruida Schreuder   24    
  Catharina Lipholt   1    
No. Roelof Kampman P. 46 5 Jaren  
  Jennigjen vant Hof   47    
  Mannes Kampman   14    
  Derk Jan Kampman   6    
No. Herm Jonkeren P. 46 2  
  Hendrina Albers   47    
  Albert Jonkeren   23 Was Loteling voor de Nationale Militie ter Gemeente Heerenveen Provincie Vriesland en werd op zijn getrokken Nummer ingelijfd bij de 8e Afdeling Infanterie
  Geesjen Jonkeren   24    
  Klaas Jonkeren   22    
  Catharina Jonkeren   16    
  Piet Jonkeren   14    
  Johannes Jonkeren   10    
No. Hendrik Salomons P. 47 14  
  Hilligjen Koning   46    
  Frederik Salomons   24 Was Loteling voor de Nationale Militie voor den Jaare 1831 in de Gemeente en werd op zijn Nummer ingelijfd bij de 7e Afdeling Infanterie
  Margaretha Salomons   22    
  Albert Salomons   19    
  Arend Salomons   16    
  Lambert Salomons   13    
  Hilligjen Salomons   10    
  Hendrik Salomons   7    
No. Hendrik Bakker P. 40 6 Maanden  
  Aaltjen Loos   28    
  Jan Bakker   2    
No. Geerling Wijnstok P. 40 6 Jaren  
  Jan Willem Jansen   26 6 Maanden
Schutter behorende tot het Contingent der Gemeenteden Ham, dienende bij het 1e Battalion der 2e Afdeling Mobiele Overijsselse Schutterij
  Grietje Dijkman   30 1 Jaar  
  Arend Weide   42 6 Jaren  
No. Hendrikje Schotkamp weduwe E. Veltman P. 35 6  
  Hendrikjen Veltman   16    
  Diena Veltman   13    
  Hein Gerritsen R.C. 45 3  
  Hendrika Gerritsen   1    
No. Gerrit de Ruiter R.C. 32 3  
  Marrigje Usink   30    
  Frederik de Ruiter   10    
  Maria de Ruiter   7    
  Jan de Ruiter   6    
  Femmigjen de Ruiter   3    
No. Albert Meiboom P. 59 1  
  Annechien Scholten   45    
  Johanna Meiboom   20    
  David Meiboom   18    
  Sophia Meiboom   16    
  Arend Meiboom   14    
  Annegien Meiboom   11    
  Hendrika Meiboom   8    
No. Arie Groen P. 32 4  
  Adriana Johanna de Bruin   27    
  Arie Groen   7    
  Hubert Groen   4    
No. Cornelis van Olm P. 56 7  
  Grietje de Jongh   35    
  Maria van Olm   3    
No. Eilert Eikens R.C. 50 6 Maanden  
  Elizabeth Meijer   50    
  Antoni Eikens   21    
  Bernard Eikens   19    
  Herman Eikens   18    
  Jan Hendrik Eikens   13    
  Jan BerendEikens   11    
  Helena Eikens   9    
  Martinus Eikens   3    
  Mariana Theresia Eikens   1    
No. Jurriën Teklenburg R.C. 41 6 Jaren  
  Albertien Husen   26    
  Geertjen Teklenburg   6    
  Jantjen Teklenburg   3    
No. Jan Bonken P. 25 1  
  Grietje Langenberg   34    
  Hendrikje Bonken   3    
No. Albert Jacobs Klunder P. 60 11  
  Grietjen Egberts   70    
  Egbertjen Klunder   18    
No. 102 Jurriën Mink R.C. 55 7  
  Maria Schoemaker   50    
  Jan Bernard Mink   14    
  Herm Martinus Mink   8    
No. 103 Hendrikus Jannink R.C. 54 5  
  Elisabeth Schoemaker   40    
  Maria Scholten   6    
No. 19 Hendrikje Kosters weduwe L. Schotkamp P. 60 9  
  Lambertus Schotkamp   23 Was Loteling voor de Nationale Militie voor den Jaare 1832 in de Gemeente en werd op zijn Nummer ingelijfd bij de 7e Afdeling Infanterie
  Steven Schotkamp   15    
  Derk Husink   35    
  Annegien Schotkamp   32    
No. Hendrik Fledderus P. 39 7  
  Klasina Moes   39    
  Willem Fledderus   12    
  Catharina Fledderus   10    
  Hendrik Fledderus   8    
  Albert Fledderus   3    
No. Johannes Hulsbeek R.C. 30 3  
  Margaretha Aleida Koerts   26    
  Anna Maria Smit   58    
No. Jan Geert Schulte R.C. 35 4  
  Anna Margaretha Jurling   33    
  Hendrikus Schulte   1    
  Elisabeth Kuter   73    
No. Berend Egberts P. 57 16  
  Lammegien van Eiken   38    
  Theke Egberts   16    
  Engbert Egberts   11    
  Grietje Egberts   10    
  Egbert Egberts   9    
  Hillegjen Egberts   2    
No. Klaas Brinkman P. 44 11  
  Hermina Arends   40    
  Evert Brinkman   17    
  Jan Brinkman   14    
  Hendrikjen Brinkman   12    
  Klaas Brinkman   7    
  Arend Brinkman   5    
  Klaasje Brinkman   6 Maanden    
No. Herm Vlekman P. 35 4  
  Femmigjen Ulen   34    
  GeesjenVlekman   3    
  Hendrikjen Vlekman   9    
No. Herm Jan Veldhuis P. 35 4  
  Roelofjen Rutgers   39    
  Jan Hendrik Veldhuis   15    
  Gerrit Jan Veldhuis   13    
  Derk Jan Veldhuis   11    
  Gerritdina Veldhuis   6    
  Hendrik Jan Veldhuis   1    
No. Klaas van de Beek P. 20 3  
  Hendrik van de Beek   19    
No. Hendrik Prins P. 35 6  
  Grietjen Nijmeijer   35    
  Hendrik Prins   10    
  Hillegjen Prins   7    
  Jan Prins   3    
  Arend Prins   6 Maanden    
No. Otto Finkers R.C. 41 Jaren 4  
  Johanna Kleijn   36    
  Wilhelm Finkers   7    
  Margaretha Finkers   3    
  Berendina Finkers   8 Dagen    
No. Hendrik Pilage R.C. 61 Jaren 3  
  Geertruid Haardijk   58    
  Hendrik Pilage   25    
  Derk Pilage   23    
  Frederik Pilage   19    
  Marianne Pilage   14    
  Berend Pilage   9    
No. Jan Herms Kok P. 32 6  
  Jantje Teunis   32    
  Harm Kok   11    
  Hillegjen Kok   4    
  Thomas Kok   4    
  Annegien Kok   9 Maanden    
No. Jan Dorgelo P. 50 Jaren 6  
  Diena Kamerman   45    
  Gerrit Jan Dorgelo   20    
  Mannes Dorgelo   18    
  Jan Dorgelo   15    
  Willem Dorgelo   11    
  Marrigje Boeskool   23    
No. Jan Tegelaar P. 55 2  
  Aaltjen Roelofs   45    
  Anna Tegelaar   22    
  Jacoba Tegelaar   20    
  Roelof Tegelaar   17    
  Hilberdina Tegelaar   13    
  Hilbert Tegelaar   11    
  Jan Tegelaar   7    
No. Remmelt Nijenhuis P. 47 6 Maanden  
  Elsjen Hesselink   37    
  Berend Nijenhuis   18    
  Jantje Nijenhuis   16    
No. Frederik Geerts Mulder P. 54 6 Jaren  
  Annegien Hendriks   46    
  Hendrik Mulder   22 Was Loteling voor de Nationale Militie ter Gemeente Zuidwolde Provincie Drenthe en werd op zijn getrokken Nummer ingelijfd bij de7e Afdeling Infanterie
  Geesjen Mulder   15    
  Geert Mulder   12    
  Arend Mulder   8    
  Annegien Mulder   9 Maanden    
No. Johan Friedrich Winter P. 29 Jaren 3 Maanden  
  Geertjen Hollander   19    
  Jan Winter   22    
No. Pieter Goldbach P. 35 6 Jaren  
  Gerritdina Nijeboer   39    
  Johannes Franciscus Goldbach   12    
  Albertus Goldbach   8    
  Gerritdina Goldbach   5    
  Aaltjen Goldbach   3    
  Everdina Goldbach   1    
No. Albert Jans van der Velde P. 49 1 ½ Jaar  
  Aaltje Arends   32    
  Jantje van der Velde   4    
  Jan van der Velde   3    
  Arend van der Velde   2    
  Jantje Wessels weduwe Arends   60    
No. Geert Masenaire P. 29 1  
  Berendje Alerink   28    
  Geertje Massenaire   7    
  Jan Hendrik Massenaire   2    
No. Herm Schoenmaker R.C. 53 3  
  Maria Catharina Timmer   53    
  Bernard Clemens Schoemaker   20 Als nalatige Loteling voor de Nationale Militie ter Gemeente van 1835 zonder Loting ingelijfd bij de 7e Afdeling Infanterie
  Antoon Schoemaker   14    
  Maria Theresia Schoemaker   12    
No. Herm Achtersmit P. 66 15  
  Fennigjen Filips   59    
  Hendrik Achtersmit   17    
No. 98 Hendrik Keuken P. 34 8  
  Hendrika van Zuiden        
  Betje Keuken        
  Willem Keuken        
  Antje Keuken        
  Hermina Keuken   1 ½    
  Cornelis Hartschers   26 2 Jaren
Schutter behorende tot het Contingentder Gemeente Steenwijk
  Janna Arends   18    
No. Berend Willem Vleege R.C. 25 6 Maanden  
  Catharina Margaretha Neurink   37    
  Jan Berend Vleege   5 Maanden    
No. Aaltjen Welmers P. 49 Jaren    
  Welmer Welmers   12    
  Geert Krüger   22    
  Albertjen Welmers   21    
No. Jan Smit P. 55 4 Jaren  
  Willem Wildeboer   31    
  Jantje Smit   30    
  Hendrik Wildeboer   4    
  Jan Wildeboer   1 ½    
No. Hendrik de Boers P. 24 6 Maanden  
  Gerrigjen Ooms   23    
  Geert de Boers   2    
  Gerrit de Boers   1    
  Annegien Klaas Kroesen   64    
No. Hendrikus Wasser R.C. 33 5 Jaren  
  Grietje Hartmans   40    
  Diena Wasser   17    
  Hannes Wasser   14    
  Petronella Wasser   11    
  Annegien Wasser   9    
No. Hendrik Jan Prins P. 56 7  
  Alberdina Stokvisch   56    
  Gerrit Prins   20    
  Grietje Prins   18    
  Jantje Prins   15    
  Albertje Prins   11    
  Hendrik Prins   28    
  Annigje Welmers P. 24 4 Jaren  
  Jantje Prins weduwe Jan van de Griend   25    
No. Jacob Krüger P. 57 7  
  Grietje Pijpers   45    
  Fennegje Krüger   20    
  Hendrik Krüger   9    
No. Andries Hendriks P. 64 1  
  Geesjen Jansen   63    
  Geesjen Hendriks   29    
  Hendrik Hendriks   23    
  Annegien Hendriks   18    
  Jantje Hendriks   13    
No. Hendrik Krol P. 38 6  
  Femmigjen Herms   39    
No. Jan Krol P. 38 7  
  Grietje Arends Campagne   36    
  Hendrik Krol   13    
  Hendrikjen Krol   7    
  Femmigjen Krol   5    
  Jan Krol   2    
No. Koop Koop Dol P. 54 14  
  Anne Goossen   54    
  Anna Dol   16    
  Geert Dol   12    
  Derkje Martha Dol   11    
No. Jochem Roseman R.C. 35 4  
  Hendrika Eekman   38    
  Antoni Roseman   11    
  Hendrikus Roseman   6    
  Johanna Roseman   4 Maanden    
No. Jan Hendrik Wiegink R.C. 37 Jaren 2  
  Maria Lelyveld   36    
  Jan Hendrik   9 Maanden    
No. Jacob Bosveld P. 44 Jaren 6  
  Annechien Roelofs   44    
  Trijntjen Bosveld   11    
  Marregien Bosveld   2    
No. Jan Bunskoeke P. 25 6  
  Fennigjen Wolf   29    
  Jantje Bunskoeke   4    
  Marrigje Bunskoeke   3    
  Derkje Bunskoeke   6 Maanden    
  Jantje Roelofs weduwe Derk Bunskoeke   61 Jaren    
No. Hendrik Brinkman P. 36 3  
  Frederika van der Veen   34    
  Jan Brinkman   12    
  Aaltjen Brinkman   9    
  Petronella Brinkman   7    
  Hendrik Jan Brinkman   9 Maanden    
No. Hendrik Schutte P. 36 1  
  Geertje Dijkman   42    
  Hendrik Schutte   6    
  Gesina Schutte   2 2 2
No. Hendrik van Haringen P. 45 7  
  Klasina Stolk   46    
  Willem van Haringen   17    
  Abraham van Haringen   15    
  Jan van Haringen   11    
  Gerrit van Haringen   10    
  Arie van Haringen   8    
  Pieter van Haringen   6    
  Willem Frederik van Haringen   5    
  Klaas van Haringen   3    
No. Albert Roseboom P. 42 2  
  Berendina ter Buren   45    
  Femmigjen Roseboom   13    
  Hermannus Roseboom   11    
  Willem Roseboom   9    
  Hendrik Jan Roseboom   5    
  Johan Roseboom   3    
No. Hendrik de Vries R.C. 34 3  
  Wilhelmina Edelijn   29    
  Jacob de Vries   8    
  Warner de Vries   7    
  Wilhelmus de Vries   3    
  Johannes de Vries   7 Maanden    
No. Flanes Alarm P. 39 Jaren 1 ½  
  Gesina Gerrits   36    
  Berend Alarm   16    
  Gerrit Alarm   14    
  Lucas Alarm   7    
  Lutje   4    
No. Egbert de Wolf P. 49 6  
  Geertjen Gerrits   49    
  Hillegjen de Wolf   21    
  Jantje de Wolf   18    
  Hendrikjen de Wolf   14    
  Gerritdina de Wolf   9    
  Gerrit Jansen   76    
No. Gerrit Wittenberg P. 39 3  
  Jantje Schepers   38    
  Jan Hendrik Wittenberg   14    
  Geertje Wittenberg   8    
No. Frederik Visker P. 66 6  
  Wijke Smit   48    
  Jan Visker   15    
No. Jantje Bosch weduwe Jan Beene Klinge P. 48 7  
  Beenen Jans Klinge   22    
  Aaltjen Klinge   16    
  Femmigjen Klinge   11    
  Simen Klinge   4    
No. Klaas Bakker P. 52 6  
  Roelofje Roelofs   48    
  Albertje Bakker   25    
  Klaas Bakker   23    
  Roelof Bakker   20 Was Loteling voor de Nationale Militie ter Gemeente het Ambt Ommen en werd op zijn getrokken Nummer ingelijfd bij de 18e Afdeling Infanterie
  Aaltjen Bakker   15    
  Hendrikjen Bakker   13    
  Albert Bakker   7    
No. Stientje Jans weduwe Derk Nuis P. 47 7  
  Jan Nuis   24    
  Johannes Nuis   22 Was Loteling voor de Nationale Militie ter Gemeente van den Jare 1833 en werd op zijn getrokken Nummer ingelijfd bij de 12e Afdeling Infanterie
  Janna Nuis   17    
  Fennigjen Nuis   11    
  Derk Nuis   5    
No. Antoni Mulder P. 45 9  
  Klasina van der Velde   55    
  Jan Albert Mulder   20    
  Geesjen Mulder   14    
  Geertjen Mulder   10    
No. Jacob Barels P. 37 2  
  Grietje Tammes   38    
  Lammegien Barels   6    
  Tamme Barels   1 ½    
No. Mannes Wilkes R.C. 35 4  
  Elisabeth Gefe   30    
  Maria Wilkes   10 10  
No. Theodorus van Rijswijk R.C. 57 7  
  Wilhelmina Elferink P. 43    
  Mietje van Rijswijk R.C. 24    
  Lotje van Rijswijk   20    
  Jan van Rijswijk   15    
  Karel van Rijswijk   14    
  Theodora van Rijswijk   13    
  Willem van Rijswijk   10    
  Elisabeth van Rijswijk   9    
  Johannes van Rijswijk   7    
  Theodorus van Rijswijk   6    
  Lodewijk van Rijswijk   3    
No. Hendrik van den Berg R.C. 56 2  
  Maria Hemels   56    
  Christina van den Berg   18    
No. Femmigje Derks weduwe H. Hommers P. 46 4  
  Arend Arends Compagne   24    
No. Geert Mulder P. 26 8  
  Jennegien Krüger   25    
  Arend Mulder   4    
  Jacob Mulder   2    
  Annechien Mulder   18    
  Gerrit Mulder   13    
No. Herm Welmers P. 58 9  
  Jennegien Jurriëns   48    
  Aaltjen Welmers   15    
  KlaasWelmers   9    
  Herm Welmers   6    
  Welmer Welmers   5 Maanden    
No. Carel Hendrik Guttink L. 48 Jaar 6  
  Anna Wilken R.C. 36    
  Maria Guttink   11    
  Charlotte Guttink   7    
  Jan Hendrik Guttink   4    
No. 67a Klaas Kroeze P. 44 2  
  Hendrikje Heurink   42    
  Geertjen Kroeze   17    
  Arend Kroeze   14    
  Geert Kroeze   12    
  Jacob Kroeze   7    
  Hendrika Kroeze   1    
No. Jan Rientjes R.C. 65 3  
  Johanna Jansen   53    
  Hendrika Rientjes   19    
  Jan Rientjes   15    
  Hermannus Rientjes   10