Het Gereformeerd gezinsblad van 10 juni 1959 meldde: “In Hardenberg is maandagmiddag 8 juni jl. het eerste flatgebouw ter plaatse geopend. Het bevat 74 woningen.
De opening werd verricht door het lid van Gedeputeerde Staten van Overijssel G.A.R. von Pickartz. Deze zeide ondermeer dat op het stuk van woningbouw het oosten des lands achterblijft bij de rest. Ter bestrijding van de woningnood opperde hij het denkbeeld, spaarsystemen voor werknemers te ontwerpen die hen in staat zouden stellen eigen woningen te verkrijgen. Dit zou binding aan het bedrijf en een goede vrijetijdsbesteding – het verzorgen en onderhouden van de woningen – met zich meebrengen.”
Deze eerste flats waren gebouwd aan de Karel Doormanlaan en de M. Harpertszn. Trompstraat. Von Pickartz kreeg de sleutel overhandigd door Corrie de Goede, het dochtertje van Hardenbergs burgemeester.
2 Reacties
Gert
Die gedeputeerde Von Pickartz, was mijn opa. Gek genoeg staat hij niet op de foto. Wel mijn oma.
Wijze woorden van hem over sparen voor koop en dat koop een betere stimulans is voor onderhoud dan huur.
Anneke
prachtige oude foto’s. ik woon nu in flat karel doormanlaan. als je ziet hoe de flats zijn veranderd in de loop der jaren. straks komt op beide flats een nieuw dak erop. i.v.m asbest. zonnepanelen. komen op het dak. beide flats worden weer flink aangepakt. voordeel. ze worden energiezuiniger. alle asbest verwijderd uit flat. en ik woon er al 21 jaar, en nog steeds met veel plezier.