Oorlogsslachtoffers Hardenberg

Omgekomen tijdens de Tweede Wereldoorlog en de oorlogen in Nederlands-Indië, Nieuw-Guinea en Korea (1940-1962)

samengesteld door Dinah Hesselink-Zweers

Bijgewerkt op 21-08-2019.
Meer informatie over onderstaande oorlogsslachtoffers is te vinden op de volgende pagina's.

Slachtoffers gestorven in, of geregistreerd als inwoner van, de voormalige gemeenten Avereest, Gramsbergen, Ambt Hardenberg, Stad Hardenberg en Hardenberg:
  1. Adelsbergen van, Rosina, joods (Auschwitz - uit Dedemsvaart, Avereest) - digitaal Joods monument Dedemsvaart.
  2. Aird, Robert Inglis Hugh, vliegenier (Schuinesloot) - monument Hardenberg en Schuinesloot.
  3. Arends, Pieter, lid verzet (Apeldoorn - uit Hardenberg) - monument Hardenberg.
  4. Bakker, Gerrit, militair (Rhenen - uit Collendoornerveen, Ambt Hardenberg) - monument Hardenberg en Ommen.
  5. Batterink, Berend, dwangarbeider (Bergen-Belsen - uit Avereest) - gedenkplaat Dedemsvaart..
  6. Beattie, Hugh Donald, vliegenier (Oud Avereest).
  7. Belt van de, Albert (Bremen-Mitte - uit Avereest) - herbegraven begraafplaats Achterveld te Dedemsvaart.
  8. Bent, Antonia Everdina Johanna, burger (Bergentheim - uit Bergentheim, Ambt Hardenberg).
  9. Berendsen Jan, militair (Rangoon, Birma - uit Avereest) - Nederlands ereveld Menteng Pulo te Jakarta.
  10. Berg van den, Jan Hendrik, militair (Kampong Kondang, Java - uit Hardenberg) - monument Hardenberg.
  11. Biemans, Hendrikus Leonardus Joseph (Bremen-Farge - uit Slagharen) - monument Hardenberg en Slagharen.
  12. Blein, David, joods (Sobibor - uit (Stad) Hardenberg) - monument Hardenberg.
  13. Blein, Hartog Simon, joods (Sobibor - uit (Stad) Hardenberg) - monument Hardenberg.
  14. Blein, Lotte, joods (Sobibor - uit (Stad) Hardenberg) - monument Hardenberg.
  15. Blein, Mathilda, joods (Auschwitz - uit (Stad) Hardenberg) - monument Hardenberg.
  16. Blein, Regina Bertha, joods (Sobibor - uit (Stad) Hardenberg) - monument Hardenberg.
  17. Blein, Simon, joods (Sobibor - uit (Stad) Hardenberg) - monument Hardenberg.
  18. Blomberg, Robert A., vliegenier (Baalder) - monument Hardenberg.
  19. Boerman, Jan (Balkbrug - uit Avereest) - monument Balkbrug.
  20. Boers, Goosem, burger (Lutten aan de Dedemsvaart - uit Coevorden) - monument Hardenberg.
  21. Bols, Albert, lid verzet (Varsseveld - uit Bergentheim) - monument Bergentheim en Hardenberg.
  22. Bosch, Hendrik, militair (Tjimahi, Indonesië - uit Hardenberg) - monument Hardenberg - Nederlands ereveld Pandu te Bandung.
  23. Bouwknegt, Lucas (Balkbrug - uit Avereest) - monument Balkbrug.
  24. Brand, Gerrit, militair (Tjikalong Koelan, Java, Nederlands-Oost-Indië - uit Hardenberg) - monument Hardenberg.
  25. Bromet, Asser, joods (Sobibor - uit (Stad) Hardenberg) - monument Hardenberg.
  26. Bromet, Marcus, joods (Sobibor - uit (Stad) Hardenberg) - monument Hardenberg.
  27. Bromet, Meijer, joods (Sobibor - uit (Stad) Hardenberg) - monument Hardenberg en Dinkelland - Struikelsteen Hardenberg.
  28. Bromet, Philip, joods (Sobibor - uit (Stad) Hardenberg) - monument Hardenberg.
  29. Brough, Valentine George, vliegenier (Loozen) - monument Loozen.
  30. Bruin de, Alex Sallie, joods (Sobibor - uit (Stad) Hardenberg) - monument Hardenberg.
  31. Bruin de, Emanuel, joods (Auschwitz - uit (Stad) Hardenberg) - monument Hardenberg.
  32. Bruin de, Lion Emanuel, joods (Auschwitz - uit (Stad) Hardenberg) - monument Hardenberg.
  33. Bruin de, Rosetta, joods (Sobibor - uit (Stad) Hardenberg) - monument Hardenberg.
  34. Bruin de, Rudolf Emanuël, joods (Sobibor - uit (Stad) Hardenberg) - monument Hardenberg.
  35. Bruin de, Simon, joods (Sobibor - uit Dedemsvaart, Avereest) - digitaal Joods monument Dedemsvaart.
  36. Brunson, Wade T., vliegenier (Rheezerveen) - monument Hardenberg en Rheezerveen.
  37. Buren (Buuren) van, David, joods (Auschwitz - uit Dedemsvaart, Avereest) - digitaal Joods monument Dedemsvaart.
  38. Buren van, Philip, joods (Sobibor - uit Dedemsvaart, Avereest) - digitaal Joods monument Dedemsvaart.
  39. Buren van, Roosje, joods (Auschwitz - uit Dedemsvaart, Avereest) - digitaal Joods monument Dedemsvaart.
  40. Cooper, Edward T., vliegenier (Baalder) - monument Hardenberg.
  41. Cordingley, Ronald, vliegenier (Sibculo) - monument Hardenberg.
  42. Davies, William Robert, vliegenier (Radewijk) - monument Hardenberg en Radewijk.
  43. Delden van, Willem, militair (De Krim, Gramsbergen - uit Hoogezand).
  44. Del Torto, Joseph V., vliegenier (Rheezerveen) - monument Hardenberg en Rheezerveen.
  45. Denneboom, Abraham, joods (Auschwitz - uit Dedemsvaart, Avereest) - digitaal Joods monument Dedemsvaart.
  46. Denneboom, Leon, joods (Auschwitz - uit Dedemsvaart, Avereest) - digitaal Joods monument Dedemsvaart.
  47. Denneboom, Leviene, joods (Auschwitz - uit Dedemsvaart, Avereest) - monument Dedemsvaart - digitaal Joods monument Dedemsvaart.
  48. Denneboom, Sophia, joods (Auschwitz - uit Dedemsvaart, Avereest) - digitaal Joods monument Dedemsvaart.
  49. Dewar, Thomas Cuthbert, vliegenier (Loozen) - monument Loozen.
  50. Dieckman, Adam Cornelius, burger (Avereest - uit Avereest).
  51. Dijk van, Gerhardus Wilhelmus (Mühlheim an der Rurh - uit Avereest) - monument Dinkelland.
  52. Dijkstra, Dirk, burger (Avereest - uit Avereest).
  53. Dijkstra, Harm, lid verzet (Rheezerveen - uit Schiedam) - monument Hardenberg.
  54. Drummond, Donald Peter, vliegenier (Bruchterveld) - monument Bruchterveld en Hardenberg.
  55. Duncan, Ian, vliegenier (Radewijk) - monument Hardenberg en Radewijk.
  56. Dunn, Philip Wesley, vliegenier (Sibculo) - monument Hardenberg.
  57. Egberts, Gerrit , lid verzet (Wilhelmshaven - uit Gramsbergen) - monument Gramsbergen.
  58. Eilander, Gerrit Jan, militair (Nordhorn - uit Zwolle) - monument Hardenberg en Gramsbergerweg.
  59. Elst van der, Elisabeth Hendrika, burger (Ambt Hardenberg, Lutten aan de Dedemsvaart - uit 's Gravenhage) - monument Hardenberg.
  60. Faassen van, Jan (Mühlenberg - uit Hardenberg) - monument Hardenberg.
  61. Flapper, Johannes Lodewijk, lid verzet (Aurich-Engerhafe, Neuengamme - uit Slagharen) - monument Hardenberg en Slagharen.
  62. Flierman, Albertus Hendrikus, burger (Brucht - uit (Ambt) Hardenberg) - monument Hardenberg.
  63. Forbes, John, vliegenier (Schuinesloot) - monument Hardenberg .
  64. Forman, John, vliegenier (Schuinesloot) - monument Hardenberg.
  65. Frank, Andries, joods (Lublin-Majdanek - uit (Stad) Hardenberg) - monument Hardenberg.
  66. Frank, Aron Karel, joods (Lublin-Majdanek - uit (Stad) Hardenberg) - monument Hardenberg.
  67. Frank, Isak, joods (Sobibor - uit (Stad) Hardenberg) - monument Hardenberg.
  68. Gelder van, Benjamin, joods (Auschwitz - uit Dedemsvaart, Avereest) - digitaal Joods monument Dedemsvaart.
  69. Gelder van, Betje, joods (Auschwitz - uit Dedemsvaart, Avereest) - digitaal Joods monument Dedemsvaart.
  70. Gelder van, David, joods (Midden-Europa - uit Dedemsvaart, Avereest) - digitaal Joods monument Dedemsvaart.
  71. Gelder van, Jacob, joods (Winschoten - uit Dedemsvaart, Avereest).
  72. Gelder van, Johanna, joods (Auschwitz - uit Dedemsvaart, Avereest) - digitaal Joods monument Dedemsvaart.
  73. Gelder van , Tallientje Saartje, joods (Auschwitz - uit Dedemsvaart, Avereest) - digitaal Joods monument Dedemsvaart.
  74. Gelder(en) van, Zina, joods (Auschwitz - uit (Ambt) Hardenberg) - monument Hardenberg.
  75. Goulding, Robert, vliegenier (Schuinesloot) - monument Hardenberg en Schuinesloot.
  76. Gouwe, Hans Erik, lid verzet (Avereest - uit Lutten aan de Dedemsvaart, Ambt Hardenberg) - monument Hardenberg en Lutten.
  77. Grenfell, Kenneth Hugh, vliegenier (Sibculo) - monument Hardenberg.
  78. Griemink, Gerrit, lid verzet (Varsseveld) - monument Bergentheim en Hardenberg - straatnaam Bergentheim en Emmen.
  79. Groenewoud, Albert, lid verzet (Hardenberg - uit Gramsbergen) - monument Gramsbergen.
  80. Gross, Gerta, joods (Sobibor - uit (Stad) Hardenberg) - monument Hardenberg.
  81. Gunning, John, vliegenier (Baalder)- monument Hardenberg.
  82. Haan de, Jacobus Johannes (Sonnenburg, Duitsland - uit Hardenberg).
  83. Habers, Hendrikus (Hamburg-Wilhelmsburg - Slagharen) - monument Hardenberg en Slagharen.
  84. Haeringen van, Adriaan (Dedemsvaart - uit Groningen, geboren te Avereest).
  85. Haeringen van, Arie, lid verzet (Leusden - uit Avereest).
  86. Hammond, Philip Stevenson, vliegenier (Loozen) - monument Loozen.
  87. Hanlon, Daniel, vliegenier (Radewijk)- monument Hardenberg en Radewijk.
  88. Hansen, Ernest A., vliegenier (Rheezerveen) - monument Hardenberg en Rheezerveen.
  89. Hart, Ralph Eric, vliegenier (Oud-Avereest).
  90. Hawley, Sydney Buchanan, vliegeniet (Oud-Avereest).
  91. Hekman, Gerrit Jan, burger (Diffelen - uit Diffelen) - monument Hardenberg.
  92. Herbers, Jan Hendrik, militair (Kedaton Plered, Indonesië - uit Hardenberg) - monument Hardenberg - Nederlands ereveld Candi te Semarang.
  93. Herbert, William, vliegenier (Loozen) - monument Loozen.
  94. Herring, Jack, vliegenier (Loozen) - monument Loozen.
  95. Hofstede, Albert Jan (Terezin, Tjecho-Slowakije - uit Hardenberg) - monument Hardenberg.
  96. Holland, Christoffer, vliegenier (Bergentheim) - monument Hardenberg.
  97. Hoogstraal, Regina, joods (Sobibor - uit (Stad) Hardenberg) - monument Hardenberg.
  98. Horst van der, Vrouwkje, joods (Auschwitz - uit Balkbrug, Avereest) - gedenkteken in Noordwolde.
  99. Horstede, Harm, lid verzet (Neuengamme - uit Avereest) - Nationaal ereveld Loenen.
  100. Howes, Walter John, vliegenier (Schuinesloot) - monument Hardenberg.
  101. Huibers, Klaas, lid verzet (Apeldoorn - uit Hardenberg) - monument Hardenberg - plaquette Marienberg.
  102. Huiskes, Derk Jan (Luneborg - uit Hardenberg) - monument Hardenberg - Nederlands ereveld Lübeck te Lübeck-Vorwerk.
  103. Huisman, Hermannus, militair (Bilin, Tjecho-Slowakije - uit Avereest) - Nederlands ereveld te Salzburg.
  104. Hulter, Jan, lid verzet (Hardenberg - uit Gramsbergen) - monument Gramsbergen.
  105. Jackson, Ernest, vliegenier (Radewijk) - monument Hardenberg en Radewijk.
  106. Jansen, Hendrikus Gerhardus Jozeph (Balkbrug - uit Avereest) - monument Balkbrug.
  107. Jansen, Jan Martinus (Lübeck - uit Gramsbergen) - monument Gramsbergen.
  108. Jong de, Cornelis Lucas (Wöbbelin - uit Hardenberg) - monument Bergentheim en Hardenberg.
  109. Jonge de, Telka, joods (Auschwitz - uit Balkbrug, Avereest).
  110. Jordan, Roy Harrold, vliegenier (Schuinesloot)- monument Hardenberg en Schuinesloot.
  111. Kappert, Albert Jan, lid verzet (Gramsbergen - uit Gramsbergen) - monument Gramsbergen.
  112. Karres, Johan Christiaan (Rheezerveen - uit Hilversum) - monument Hardenberg.
  113. Kate ten, Lefert (Balkbrug - uit Avereest) - monument Balkbrug.
  114. Kerkdijk, Albert Jan, lid verzet (Leusden - uit Hardenberg) -) - digitaal Joods monument Dedemsvaart. Hardenberg en Lutten.
  115. Kerssies, Jan, militair (Awa, Zuid-Korea - uit Hardenberg) - monument Lutten.
  116. Kleine Staarman, Hermanus Henricus, lid verzet (Slagharen - uit Slagharen) - monument Hardenberg en Slagharen.
  117. Klooster, Hendrikje, burger (Dedemsvaart - uit Avereest).
  118. Kosse, Johannes Franciscus, lid verzet (Lutten aan de Dedemsvaart - uit Schuinesloot)- monument Hardenberg en Slagharen.
  119. Kösters, Helene, joods (Sobibor - uit (Stad) Hardenberg) - monument Hardenberg.
  120. Kremer, Albert, lid verzet (Bergentheim - uit Bergentheim) - monument Bergentheim en Hardenberg.
  121. Kroonenberg, Annette Henriët, joods (Auschwitz - uit Dedemsvaart, Avereest) - digitaal Joods monument Dedemsvaart.
  122. Lange de, Harm, lid verzet (Bergentheim - uit Bergentheim) - monument Hardenberg en Mariënberg - Plaquette Mariënberg.
  123. Lang de, Johannes Jozef Petrus (Oldebroek - uit Slagharen) - monument Hardenberg en Slagharen.
  124. Leeuwe de, Marie Anne Berthe, joods (Sobibor - uit Dedemsvaart, Avereest) - digitaal Joods monument Dedemsvaart.
  125. Leman. Abraham 1905, joods (Midden-Europa - uit Dedemsvaart, Avereest) - digitaal Joods monument Dedemsvaart.
  126. Leman, Betje 1932, joods (Auschwitz - uit Balkbrug, Avereest).
  127. Leman. Betje 1939, joods (Auschwitz - uit Balkbrug, Avereest).
  128. Leman, Henderika, joods (Auschwitz - uit Dedemsvaart, Avereest) - digitaal Joods monument Dedemsvaart.
  129. Leman, Isaac, joods (Midden-Europa uit Balkbrug, Avereest).
  130. Leman, Joël, joods (Sobibor - uit Dedemsvaart, Avereest) - digitaal Joods monument Dedemsvaart.
  131. Leman, Keetje, joods (Auschwitz - uit Balkbrug, Avereest).
  132. Leman, Leo, joods (Auschwitz - uit Balkbrug, Avereest).
  133. Leman, Liepman, joods (Auschwitz - uit (Stad) Hardenberg) - monument Hardenberg.
  134. Leman, Mathilde, joods (Auschwitz - uit (Stad Hardenberg) - monument Hardenberg.
  135. Leman, Maurits, joods (Sobibor - uit Dedemsvaart, Avereest) - digitaal Joods monument Dedemsvaart.
  136. Leman, Meijer 1934, joods (Sobibor - uit Dedemsvaart, Avereest) - digitaal Joods monument Dedemsvaart.
  137. Leman, Meijer 1941 , joods (Auschwitz - uit Dedemsvaart, Avereest) - digitaal Joods monument Dedemsvaart.
  138. Leman, Mozes 1898, joods (Auschwitz - uit Balkbrug, Avereest).
  139. Leman, Mozes 1905, joods (Auschwitz - uit (Stad) Hardenberg) - monument Hardenberg.
  140. Leman, Sientje, joods (Auschwitz - uit (Stad) Hardenberg) - monument Hardenberg.
  141. Levie, Frederika, joods (Sobibor - uit (Stad) Hardenberg) - monument Hardenberg.
  142. Levie, Ottilia, joods (Auschwitz - uit (Stad) Hardenberg) - monument Hardenberg.
  143. Lewis, George Edward, vliegenier (Sibculo) - monument Hardenberg.
  144. Ligtenstein, Hester, joods (Sobibor - uit Dedemsvaart, Avereest) - digitaal Joods monument Dedemsvaart.
  145. Linde van der, Sijbrand Jan, lid verzet (Ruinen - uit Avereest) - begraven Dedemsvaart, herbegraven Nationaal Ereveld Loenen.
  146. Lloyd, Edward Frederick, vliegenier (Radewijk) - monument Hardenberg en Radewijk.
  147. Logtenberg, Hendrik (Balkbrug - uit Avereest) - monument Balkbrug.
  148. Luichies, Gerrit, lid verzet (Varsseveld - uit Brucht, Ambt Hardenberg) - monument Bergentheim en Hardenberg.
  149. Massey, William Chipindale, vliegenier (Loozen) - monument Loozen.
  150. McCormick, Richard E., vliegenier (Baalder) - monument Hardenberg.
  151. McCullagh, Stephen Falcon Scott, vliegenier (Sibculo) - monument Hardenberg.
  152. Meijer, Hendrik Jan (Hardenberg - uit Hardenberg) - monument Hardenberg.
  153. Meijerink, Egbert Harm, militair (Malang, Java, Nederlands-Oost-Indië - uit Hardenberg) - monument Hardenberg.
  154. Mellema, Samuel Siebe, lid verzet (Gramsbergen - uit Amersfoort).
  155. Michelsohn, Ilse, joods (Auschwitz - uit (Stad) Hardenberg) - monument Hardenberg.
  156. Michelsohn, Karl, joods (Midden-Europa - uit (Stad) Hardenberg) - monument Hardenberg.
  157. Migchels, Geert, lid verzet (Buchenwald - uit Slagharen) - monument Hardenberg en Slagharen - straatnaam Slagharen.
  158. Morrison, Duncan, vliegenier (Schuinesloot) - monument Hardenberg en Schuinesloot.
  159. Ormel, Gerrit Jan, lid verzet (Varsseveld - uit Kloosterhaar) - monument Bergentheim en Hardenberg.
  160. Otter, Johannes, dwangarbeider (Malchow, Ravensbrück - uit Avereest) - gedenkplaat Dedemsvaart.
  161. Padberg, Lambertus (Münster - uit Avereest).
  162. Peebles, Francis Garfield, vliegenier (Radewijk) - monument Hardenberg en Radewijk.
  163. Philips, Esther, joods (Sobibor - uit (Stad) Hardenberg) - monument Hardenberg.
  164. Philipson, Betje, joods (Auschwitz - uit Dedemsvaart, Avereest) - digitaal Joods monument Dedemsvaart.
  165. Plaggenmarsch, Derk Jan, burger (Diffelen - uit Hardenberg) - monument Hardenberg.
  166. Poepe, Arend, militair (Leiden - uit Avereest).
  167. Post, Hendrik Jan, lid verzet (Apeldoorn - uit Bergentheim - monument Bergentheim en Hardenberg)
  168. Potter, Robert Lincoln, vliegenier (Sibculo) - monument Hardenberg.
  169. Prenger, Jan Hendrik, lid verzet (Apeldoorn - uit Hardenberg) - monument en zerk Hardenberg.
  170. Rakers, Nicolaas, lid verzet (Schwering, Husum - Slagharen) - monument Hardenberg en Slagharen.
  171. Ramsden, Benjamin, vliegenier (Bergentheim) - monument Hardenberg.
  172. Ravenshorst, Albert Hendrik, burger (Baalder - uit Baalder) - monument Hardenberg.
  173. Reinink, Gerrit Helmes (Balkbrug - uit Avereest) - monument Balkbrug.
  174. Rhodes, George William, vliegenier (Schuinesloot) - monument Hardenberg.
  175. Rietstap te, Derk Jan, lid verzet (Varsseveld - uit Kloosterhaar) - monument Bergentheim en Hardenberg.
  176. Rijkers, Antonius Bernardinus Adolf, lid verzet (Balkbrug - uit Avereest) - monument Balkbrug.
  177. Rundervoort, Derk Jan, militair (Rhenen - uit Gramsbergen) - monument Gramsbergen.
  178. Salomons, Geert, lid verzet (Varsseveld - uit Bergentheim) - monument Bergentheim en Hardenberg.
  179. Salomons, Jetje (v.v. David van Gelder), joods (Auschwitz - uit Dedemsvaart, Avereest) - digitaal Joods monument Dedemsvaart.
  180. Salomonson, Friedrich, joods (Sobibor - uit (Stad) Hardenberg) - monument Hardenberg.
  181. Salomonson, Hanni Bertel, joods (Sobibor - uit (Stad) Hardenberg) - monument Hardenberg.
  182. Salomonson, Lion, joods (Sobibor - uit (Stad) Hardenberg) - monument Hardenberg.
  183. Salomonson, Rosalchen, joods (Sobibor - uit (Stad) Hardenberg) - monument Hardenberg.
  184. Scheffer, Herman Hendrik, lid verzet (Hardenberg - uit Heemse, (Ambt) Hardenberg) - monument Hardenberg.
  185. Schipper, Arend, lid verzet (Ane, Gramsbergen - uit Holten).
  186. Schippers, Arend, militair (Dordrecht - uit Avereest).
  187. Schoemaker, Klaas (Dresden - uit Avereest).
  188. Schonewille, Jakob (Bergentheim - uit Bergentheim) - monument Hardenberg.
  189. Schut, Jan, lid verzet (Apeldoorn - uit Hardenberg) - monument Hardenberg.
  190. Schuurman, Hermannus, lid verzet (Varsseveld - uit Bergentheim) - monument Bergentheim en Hardenberg.
  191. Sebel, Willem, lid verzet (Zwolle - uit Hardenberg) - monument Hardenberg en Lutten.
  192. Seine, Jannes (Leuna - uit Avereest).
  193. Seinen, Roelof, lid verzet (Varsseveld - uit Bergentheim) - monument Bergentheim en Hardenberg.
  194. Sheppard, John J., vliegenier (Baalder) - monument Hardenberg.
  195. Slater, Geoffrey, vliegenier (Schuinesloot) - monument Hardenberg.
  196. Sluijer, Jan (Balkbrug - uit Avereest) - monument Balkbrug.
  197. Sluis van der, Willem, lid verzet (Varsseveld - uit Bergentheim) - monument Bergentheim en Hardenberg - straatnaam Bergentheim,
  198. Smit, Lucas (Peres, Borna - uit Lutten) - monument Hardenberg en Lutten.
  199. Smith, Harry, vliegenier (Radewijk) - monument Hardenberg en Radewijk.
  200. Spier, Filip, joods (Auschwitz - uit Dedemsvaart, Avereest) - digitaal Joods monument Dedemsvaart.
  201. Spier, Menno, joods (Lübeckerbocht bij Neustadt - uit Dedemsvaart, Avereest) - digitaal Joods monument Dedemsvaart.
  202. Sportel, A. (is dit Aapko?)(?) - monument Hardenberg.
  203. Stein, Lotte, joods (Sobibor - uit (Stad) Hardenberg) - monument Hardenberg.
  204. Stroeve, Albert, militair (Kepahiang, Zuid Sumatra, Nederlands-Indië - uit Hardenberg) - monument Hardenberg.
  205. Sumpton, John Emmanuel, vliegenier (Radewijk) - monument Hardenberg en Radewijk.
  206. Timmerman, Albert, lid verzet (Varsseveld - uit Bergentheim) - monument Bergentheim en Hardenberg.
  207. Valkman, Otto Lucas (Hamburg - uit Gramsbergen).
  208. Veldhuis, Johannes Hendrikus, lid verzet(Balkbrug - uit Avereest) - monument Balkbrug - Nationaal ereveld Loenen.
  209. Veldkamp, Jan, lid verzet (Lüneburg - uit (Stad) Hardenberg) - monument Hardenberg.
  210. Zweers, Roelof, lid verzet (Wijhe - uit Gramsbergen) - monument Gramsbergen.
  211. Zwiep, Hendrikus (Hamburg-Neuengamme - uit Slagharen) - monument Hardenberg en Slagharen.
Deze slachtoffers hebben ooit in een der bovengenoemde gemeenten gewoond of zijn in de nabijheid ervan gestorven:
  1. Aalderink, Derk, militair (Pakan Baroe spoorweg- uit Bandung (geboren Stad Hardenberg)) - Nederlands ereveld Leuwigajah te Cimahi.
  2. Abbink, Johannes, vermist? (geboren Avereest).
  3. Alexander, Emma, joods (Sobibor - uit Gouda (voorheen Stad Hardenberg)).
  4. Baas, Harm (Coevorden - uit Coevorden (geboren Avereest)).
  5. Bale, Aubrey Herbert, vliegenier (Nieuwlande) - monument Nieuwlande.
  6. Baltus, Johannes Nicolaas (geboren Avereest).
  7. Bannink, Dirk Willem, onderduike (Barneveld - geboren Gramsbergen).
  8. Berlijn, Machiel, joods (Auschwitz - uit Amsterdam (geboren Avereest)).
  9. Beute, Jan Hendrikus, lid verzet (Neuengamme - uit Barneveld (geboren Avereest)).
  10. Bitter, Adrianus Dirk (Neustadt, Neuengamme, Lübeckerbocht - uit Delft (geboren Venebrugge, Ambt Hardenberg)) - Digitaal Monument Neuengamme.
  11. Blankvoort, Klaasje (Semarang, kamp Lampersari-Sompok - uit Den Haag? (geboren Avereest)) - Nederlands ereveld Kalibanteng te Semarang.
  12. Blokzijl, Roelof, lid verzet (Enschede - Enschede (geboren Slagharen, Ambt Hardenberg)).
  13. Boerrigter, Pieter Jacobus, militair (Nujongol, Korea - uit Almelo (geboren Ambt Hardenberg)) - United Nations Memorial Cemetery te Busan.
  14. Boers, Berend (Berlijn - uit Amsterdam (geboren Ambt Hardenberg) - Friedhof Lilienthalstraße te Berlin-Neukölln.
  15. Bolks, Heine, lid verzet (Leusden - uit Nordhorn (onderduiker Heemse)) - monument Hardenberg.
  16. Bontius, Gerrit Hendrik, militair (Biak, Ned. Nw-Guinea a/b Dakota O79 - uit Zuidwolde (geboren Avereest)) - Nederlands ereveld Kembang Kuning te Surabaya.
  17. Brienne, Johannes, militair ( Z.O. van eil. Boenjoe a/b Hr.Ms. Prins van Oranje - uit Hilversum? (geboren Avereest)) - zeemansgraf.
  18. Brinkhuis, Johannes Wilhelmus (Nieuwer-Amstel - uit Nieuwer-Amstel (geboren Avereest)).
  19. Bromet, Joachim, joods (Auschwitz - uit Amsterdam (geboren Stad Hardenberg)).
  20. Bromet, Lea, joods (Auschwitz - uit Rijswijk (geboren Stad Hardenberg)).
  21. Bromet, Sientje, joods (Sobibor - uit Wassenaar (geboren Stad Hardenberg)).
  22. Bromet, Threse, joods (Auschwitz - uit Nijmegen (geboren Stad Hardenberg)).
  23. Bruin de, Alida Paulina, joods (Auschwitz - uit Amsterdam (geboren Avereest)).
  24. Bruin de, Benjamin, joods (Auschwitz - uit Amsterdam geboren Stad Hardenberg)).
  25. Bruin de, Betje, joods (Auschwitz - uit Apeldoorn (geboren Avereest)).
  26. Bruin de, Cornelia Alida, joods (omgeving Auschwitz - uit Amsterdam (geboren Avereest)).
  27. Bruin de, Emanuel Israel, joods (Auschwitz - uit Amsterdam (geboren Stad Hardenberg)).
  28. Bruin de, Eva, joods (Auschwitz - uit Amsterdam (geboren Avereest)).
  29. Bruin de, Hanna Margaretha, joods (Sobibor - uit Almelo (geboren Stad Hardenberg)).
  30. Bruin de, Israël, joods (Sobibor - uit Almelo (geboren Stad Hardenberg)).
  31. Bruin de, Izaäk Meijer, joods (Auschwitz - uit Gieten (geboren Avereest)).
  32. Bruin de, Rijntje, joods (Auschwitz - uit Amsterdam (geboren Avereest)) - gedenksteen Amersfoort.
  33. Bruinsma, Johanna Sjoukje (Semarang, kamp Gedangan - uit ? (geboren Avereest)) - Nederlands ereveld Kalibanteng te Semarang.
  34. Buren van, Henriette, joods (Auschwitz - uit Amsterdam (geboren Avereest)).
  35. Busscher, Ellerus Pieter, lid verzet (Waalsdorpvlakte - uit 's-Gravenhage (geboren Heemse, Ambt Hardenberg)).
  36. Cavaljé, Harmen Elisa (Bandjermasin - uit ? (geboren Avereest)) - Buiten erevelden Indonesië.
  37. Cavaljé, Martinus Cornelis, lid verzet (vliegveld Soesterberg - uit Nijmegen (geboren Avereest)) - straatnaam in Nijmegen.
  38. Cochrane, John Henry Forrester, vliegenier ( Nieuwlande) - monument Nieuwlande.
  39. Cohen, David, joods (Sobibor - uit Ommen) - digitaal Joods monument Dedemsvaart.
  40. Dam, Klaas, lid verzet (Hamburg-Neuengamme - uit Heino (geboren Ambt Hardenberg)).
  41. Dam, Wicher, lid verzet (Sachsenhausen, Oranienburg - uit Den Ham (geboren Ambt Hardenberg)).
  42. Dam van, Hermannes, militair? (Indonesië - uit ? (geboren Slagharen, Ambt Hardenberg)).
  43. Davidson, Vikko, joods (Auschwitz - uit Amsterdam (geboren Avereest)).
  44. Dekker, Hilligje (kamp Moentilan - uit ? (geboren Avereest)) - Nederlands ereveld Kalibanteng te Semarang.
  45. Denneboom, Anthonia, joods (Auschwitz - uit ? (geboren Avereest)).
  46. Denneboom, Eduard, joods (vliegveld Twente - uit Enschede (geboren Avereest) - zerk Ned. Isr. Begraafplaats te Enschede.
  47. Denneboom, Emma, joods (omgeving Auschwitz - uit Den Haag (geboren Avereest)).
  48. Denneboom, Eva 1872, joods (Auschwitz - uit Amsterdam (geboren Heemse, Ambt Hardenberg)).
  49. Denneboom, Eva 1886, joods (Auschwitz - uit Amsterdam (geboren Avereest)).
  50. Denneboom, Eva 1919, joods (Auschwitz - uit Amsterdam (geboren Avereest)).
  51. Denneboom, Flora, joods (Auschwitz - uit Markelo (geboren Avereest))
  52. Denneboom, Fredrika, joods (Auschwitz - uit Haarlem (geboren Heemse, Ambt Hardenberg)).
  53. Denneboom, Henriette, joods (Auschwitz - uit 's-Gravenhage (geboren Avereest))
  54. Denneboom, Ida, joods (Auschwitz - uit Den Haag (geboren Avereest)).
  55. Denneboom, Isidoor, joods (Sobibor - uit Hilversum (geboren Avereest)).
  56. Denneboom, Izak, joods (Sobibor - uit Hilversum (voorheen Avereest))
  57. Denneboom, Joël 1869, joods (Auschwitz - uit Emmen (geboren Stad Hardenberg)).
  58. Denneboom, Joël 1880, joods (Sobibor - uit Amsterdam (geboren Avereest)).
  59. Denneboom, Joël 1888, joods (Auschwitz - uit Amsterdam (geboren Dedemsvaart, Ambt Hardenberg)).
  60. Denneboom, Joël 1923, joods (Auschwitz - uit Weesp (geboren Avereest)).
  61. Denneboom, Johanna Joseph, joods (Sobibor - uit Zwolle (geboren Avereest)).
  62. Denneboom, Lena, joods (Auschwitz - uit Amsterdam (geboren Avereest)).
  63. Denneboom, Libertha, joods (Auschwitz - uit Enschede (geboren Avereest)).
  64. Denneboom, Salomon, joods (Auschwitz - uit Emmen (geboren Ambt Hardenberg)).
  65. Denneboom, Sara, joods (Sobibor - uit Amsterdam (geboren Heemse, Ambt Hardenberg))
  66. Denneboom, Sophia, joods (Auschwitz - uit Den Haag (geboren Avereest)).
  67. Denneboom, Vrouwkje, joods (Auschwitz - uit Amsterdam (geboren Dedemsvaart, Avereest)).
  68. Dieselborg, Geert Hendrik (Soerabaja - uit ? (geboren Slagharen, Ambt Hardenberg)) - Nederlands ereveld Kembang Kuning te Surabaya.
  69. Douwenga, Bernard, militair (Pakenbaroe, Indonesië - uit Bandung (geboren Slagharen, Ambt Hardenberg)) - Nederlands ereveld Leuwigajah te Cimahi.
  70. Drent, Jacob (Coevorden - uit Coevorden (geboren Avereest)).
  71. Drogt, Hendrik, lid verzet (Waalsdorpvlakte, 's Gravenhage - uit Grijpskerk (geboren Avereest) - Gem. Begraafplaats te Meppel.
  72. Drost, Hendrik, lid verzet (Apeldoorn, Woeste Hoeve - uit Olst (voorheen ?)) - Gem. Begraafplaats Het Achterveld te Dedemsvaart.
  73. Dunnewold, Willem, militair (Pakanbaroe - uit ? (geboren Heemse, Ambt Hardenberg)) - Nederlands ereveld Leuwigajah te Cimahi.
  74. Eggen, Albert, lid verzet (Ruinen - uit Zuidwolde (geboren Avereest))
  75. Eggen, Lambertus, militair (Birma - uit Tjimahi (geboren Dedemsvaart, Avereest)) - begraafplaats Thanbyuzayat War Cemetery.
  76. Espeldoorn, Albert (Karlsruhe - uit Den Haag (geboren in Bergentheim, Ambt Hardenberg)) - Nederlands ereveld te Frankfurt am Main, Frankfurt-Oberrad.
  77. Felz van der, Johannes Hendrikus, militair (Most, Tsjecho-Slowakije - uit Nieuwer-Amstel (geboren Slagharen, Ambt Hardenberg)) - Nederlands ereveld te Salzburg.
  78. Fleer, Jan Cornelis Hendrik (1897), lid verzet (Varsseveld - uit Amsterdam (verbleef in Slagharen)) - monument Hardenberg.
  79. Fleer, Jan Cornelis Hendrik (1921), lid verzet (Varsseveld - uit Amsterdam (verbleef in Slagharen)) - monument Hardenberg - Eerebegraafplaats Bloemendaal te Overveen.
  80. Fleer, Maurits Dirk, lid verzet (Almelo - uit Amsterdam (verbleef in Slagharen)) - Eerebegraafplaats Bloemendaal te Overveen.
  81. Frank, Martha, joods (Sobibor - uit Winschoten (geboren Stad Hardenberg)).
  82. Fraterman, Gosse, lid verzet (Bernburg, Duitsland - uit Enschede (geboren/gedoopt Slagharen/Lutten, Ambt Hardenberg) - Conc. kamp Neuengamme te Hamburg - monument Dinkelland en Markelo - Struikelsteen Enschede.
  83. Gelder van, Aron, joods (Auschwitz - uit Amsterdam (geboren Avereest)).
  84. Gelder van, Benjamin, joods (Auschwitz- uit Ommen (geboren Avereest)).
  85. Gelder, Betje, joods (Auschwitz - uit Amsterdam (geboren Avereest)).
  86. Gelder van, Bettus, joods (Sobibor - uit Eibergen (geboren Avereest)).
  87. Gelder van, Dina, joods (Sobibor - uit Amsterdam (geboren Avereest)).
  88. Gelder van, Eva, joods (Sobibor - uit Amsterdam (geboren Dedemsvaart, Ambt Hardenberg)).
  89. Gelder van, Eva, joods (Auschwitz - uit Ommen (geboren Avereest)) .
  90. Gelder van, Hartog, joods (Auschwitz - uit Amsterdam (geboren Avereest))
  91. Gelder van, Hertog, joods (Auschwitz - uit Rotterdam (geboren Heemse, Ambt Hardenberg)).
  92. Gelder van, Mozes 1882, joods (Auschwitz - uit Amsterdam (geboren Avereest)).
  93. Gelder van, Mozes 1910, joods (Auschwitz - uit Amsterdam (geboren Avereest))
  94. Gelder van, Ziena, joods (Amsterdam - uit Amsterdam (geboren Dedemsvaart, Ambt Hardenberg)).
  95. Gosschalk, Henriette Schoontje, joods (Auschwitz - uit Deventer (voorheen Stad Hardenberg)).
  96. Grendelman, Mannes, lid verzet (Varsseveld - uit Ommen (geboren Ambt Hardenberg)) - monument Hardenberg.
  97. Helmich, Johannes Hendrikus (Nijmegen - uit Nijmegen (geboren Avereest)).
  98. Helmich, Merinus Johannes (Braunschweich - uit ? (geboren Slagharen, Ambt Hardenberg)) - Ausländerfriedhof te Braunschweig.
  99. Hewitt, George Walter, vliegenier (Nieuwlande) - monument Nieuwlande.
  100. Hilfman, Jeanette, joods (Auschwitz - uit Amsterdam (geboren Stad Hardenberg)).
  101. Hogenkamp, Hendrik, militair (Klakah, Oost Java - uit Nijelamer (geboren Ambt Hardenberg)) - monument Leeuwarden.
  102. Homburg, Cornelis, dwangarbeider (Husum-Schwesing - uit Amsterdam (onderduiker te Dedemsvaart)) - gedenkplaat Dedemsvaart en Amsterdam.
  103. Hoogstraal, Perlina, joods (Sobibor - uit Ommen) - digitaal Joods monument Dedemsvaart.
  104. Hoogstraal, Sara (v.v. Mozes Philipson), joods (Auschwitz - uit Den Haag (voorheen Avereest).
  105. Jong de, Albertus, militair (Apeldoorn - uit Amsterdam (geboren Ambt Hardenberg) - de enige Nederlander die ligt begraven op het Canadese kerkhof te Groesbeek.
  106. Jonker, Jan, militair - 's Gravenhage - uit Heumen (geboren Avereest)) - militair ereveld Grebbeberg te Rhenen.
  107. Joosten, Jan, lid verzet (Sint Pancras, Koedijk - uit Haarlem (geboren Stad Hardenberg)) - Eerebegraafplaats Bloemendaal te Overveen.
  108. Kamp van der, Gerhard (Lahde, Duitsland - uit Enschede (geboren Ambt Hardenberg)) - Nationaal Ereveld Loenen.
  109. Klaver, Frederika (Bottrop - uit Bottrop? (geboren Avereest)) - Parkfriedhof Bottrop.
  110. Kok, Albert (Dalen - uit Dalen (geboren De Krim, Gramsbergen)).
  111. Kompagne, Hendrik, lid verzet (Neuengamme - uit Den Haag (geboren Bergentheim, Ambt Hardenberg)) - Conc. kamp Neuengamme te Hamburg - straatnaam Den Haag.
  112. Kroezen, Dirk Jan (Hamburg - uit ?) geboren Gramsbergen)).
  113. Kropveld, Bertha (v.v. Daniël van der Hak), joods (Sobibor - uit Amsterdam (geboren Stad Hardenberg)).
  114. Lange de, Hendrik (1891), lid verzet (Neuengamme - uit Rheden (geboren Sibculo, Ambt Hardenberg)).
  115. Lange de, Hendrik (1921), (Neuengamme - uit? (geboren Hardenberg)).
  116. Leeuw de, Anna, joods (Auschwitz - uit Arnhem (geboren De Krim, Gramsbergen)).
  117. Leeuw de, Jan, lid verzet (Neuengamme - uit Westerbork (geboren Avereest))
  118. Leman, Aaron, joods (Midden-Europa - uit Amsterdam (geboren Avereest)).
  119. Leman, Abraham 1898, joods (Sobibor - uit Amsterdam (geboren Stad Hardenberg)).
  120. Leman, Abraham 30-08-1905, militair (Pakan Baroe - uit Amsterdam (geboren Avereest)) - Nederlands ereveld Leuwigajah te Cimahi.
  121. Leman, Betje 1864, joods (Sobibor - uit Zwolle (geboren Avereest)).
  122. Leman, Betje 1896, joods (Sobibor - uit Oude Pekela (geboren Avereest)).
  123. Leman, Bettje, joods (Sobibor - uit Amsterdam (geboren Avereest)).
  124. Leman, David, joods (Auschwitz - uit Enschede (geboren Stad Hardenberg)).
  125. Leman, Eva, joods (Auschwitz - uit Ommen (geboren Avereest)).
  126. Leman, Meijer, joods (Auschwitz - uit Veendam (geboren Avereest))
  127. Leman, Miena, joods (Auschwitz - uit Meppel (geboren Avereest)).
  128. Leman, Rachel, joods (Auschwitz - uit Appingedam (geboren Avereest)).
  129. Leman, Saartje, joods (Auschwitz - uit Enschede (geboren De Krim, Gramsbergen)).
  130. Leman, Saartje, joods (Sobibor - uit Amsterdam (geboren Avereest)).
  131. Leman, Sientje, joods (Auschwitz - uit Amsterdam (geboren Gramsbergen)).
  132. Leman, Truitje, joods (Sobibor - uit Almelo (geboren Stad Hardenberg)).
  133. Lindeboom, Egbert (Zwollerkerspel - uit Zwolle (geboren Avereest)).
  134. Marsman, Martinus (Enschede - uit Enschede (geboren Ane, Gramsbergen)).
  135. Mogendorff, Johanna, joods (Auschwitz - uit Ommen (voorheen Avereest)).
  136. Mulder, Roelof, militair (Naaldwijk - uit Ommen/Dedemsvaart?)) - begraven Naaldwijk, herbegraven op Militair ereveld Grebbeberg te Rhenen - monument Ommen.
  137. Nijboer, Gerrit Willem, lid verzet (Den Ham - uit Ommen) - monument Hardenberg en Mariënberg.
  138. Nijzink, Albertus Marinus (Batavia - uit ? (geboren Heemse, Ambt Hardenberg)) - Buiten erevelden Indonesië.
  139. Oordt, Wolter, lid verzet (Varsseveld - uit Ommen) - monument Hardenberg.
  140. Oortmerssen van, Albertus Cornelis (Oban, Argyllshire, Schotland - uit ? (geboren Radewijk, Ambt Hardenberg)) - Nederlands ereveld Mill Hill te Londen.
  141. Oosterveen, Geert, lid verzet (Ommen - uit Ommen) - monument Hardenberg en Mariënberg.
  142. Pape, Dirk, lid verzet (Weimar-Buchenwald - uit Enschede (geboren Rheeze, Ambt Hardenberg)) - straatnaam Enschede.
  143. Peters, Koop, lid verzet (Mijdrecht - uit Mijdrecht (geboren Avereest)).
  144. Philipson, Anna Betsy, joods (Auschwitz - uit Den Haag (geboren Avereest)).
  145. Philipson, Geertje Paulina (v.v. Isaac Meijer de Levie, 2e huw. met Simon Blein), joods (Auschwitz - uit Den Haag (geboren Avereest)).
  146. Philipson, Klaartje, joods (Auschwitz - uit Oude-Pekela (geboren Avereest)).
  147. Philipson, Markus, joods (Auschwitz - uit Den Haag (geboren Avereest)).
  148. Philipson, Mozes, joods (Auschwitz - uit Den Haag (geboren Avereest)).
  149. Philipson, Regina Anna, joods (Auschwitz - uit Den Haag (geboren Avereest))
  150. Pijper, Willem Ego, militair (Medan - uit ? (geboren Avereest)) - Nederlands ereveld Pandu te Bandung.
  151. Pilon, Abeltje Jantje Jennigje (Batavia - uit Amsterdam? (geboren Heemse, Ambt Hardenberg)).
  152. Plas, Bernard Herman (Havelte - uit Zuidwolde (geboren Radewijk, Ambt Hardenberg)) - monument Hardenberg en Slagharen.
  153. Post, Jan (19-09-1914) (? - uit ? (geboren Ambt Hardenberg)).
  154. Post, Johannes (Weimar-Buchenwald - uit Enschede (geboren Ambt Hardenberg)).
  155. Riemsdijk van, Sophia Johanna (Nederlands-Indië - uit ? (geboren Gramsbergen)).
  156. Rijkers, Georgius Alouisius Alexander Maria, lid verzet (Duitsland - uit ? (geboren Balkbrug, Avereest)).
  157. Rolleman, Hendrik (München - uit Sassenheim (geboren Gramsbergen)).
  158. Roos, Abraham, joods (Auschwitz - uit Deventer (geboren Stad Hardenberg)).
  159. Roos, Heiman, joods (Auschwitz - uit Deventer (geboren Stad Hardenberg)).
  160. Roos, Martijn levie, joods (Auschwitz - uit Groenlo (geboren Heemse, Ambt Hardenberg)).
  161. Roos, Michiel Levie, joods (Auschwitz - uit Deventer (geboren Stad Hardenberg)).
  162. Roos, Reina, joods (Auschwitz - uit Rheden (geboren Stad Hardenberg)).
  163. Roos, Sophie Rosetha, joods (Auschwitz - uit Amsterdam (geboren Heemse, Ambt Hardenberg)).
  164. Rosenveldt, Frederik Adrianus, militair (Tjimahi - uit ? (geboren Dedemsvaart, Avereest)) - Nederlands ereveld Leuwigajah te Cimahi.
  165. Salomons, Sara Willemina, joods (Auschwitz - uit Leeuwarden (geboren Avereest)).
  166. Schipper, Hendrik Jan, lid verzet (Ommen - uit Vriezenveen (geboren Ambt Hardenberg)) - monument Mariënberg en Vriezenveen.
  167. Schippers, K., lid verzet (?)) - monument Hardenberg.
  168. Schulte, Joseph David, militair (Best - uit Steensel (geboren Avereest)).
  169. Schut, Jan Cornelis (Rotenburg, Hannover- uit ? (geboren Avereest)) - nationaal ereveld Loenen.
  170. Smit, Wolter Jan, militair (Dordrecht - uit ? (geboren Avereest)) - militair ereveld Grebbeberg te Rhenen.
  171. Smith, Robert Vivian Duncan, vliegenier (Nieuwlande) - monument Nieuwlande.
  172. Sneuink, Wilhelmina, burger (Almelo - uit Almelo (geboren Avereest)) - nationaal ereveld Loenen.)
  173. Snijder, Egbert, lid verzet (Haarlem - uit Edam? (geboren Avereest)).
  174. Spier, Filip, joods (Auschwitz - uit Scheveningen (geboren Avereest)).
  175. Spier, Heiman, joods (Auschwitz - uit Scheveningen (geboren Avereest)) - digitaal Joods monument Dedemsvaart - Struikelsteen Scheveningen.
  176. Spier, Jentje, joods (Sobibor - uit Amsterdam? (geboren Avereest)).
  177. Spier, Joël, joods (Sobibor - uit Arnhem (geboren Avereest)).
  178. Spier, Johanna, joods (Sobibor - uit Hilversum (geboren Avereest)) - digitaal Joods monument Dedemsvaart.
  179. Spier, Louis, joods (Sobibor - uit Scheveningen (geboren Avereest)) - Struikelsteen Scheveningen.
  180. Spier, Mozes Philip, joods (Sobibor - uit Amsterdam (geboren Avereest)).
  181. Spier, Roosje, joods (Auschwitz - uit Arnhem (geboren Dedemsvaart, Avereest)).
  182. Staalduinen van, Arie, militair (Delft - uit Ommen (voorheen Avereest))
  183. Strik, Wicher, militair (Semarang - uit Delft (geboren Avereest)) - Nederlands ereveld Candi te Semarang.
  184. Tibben, Arend, lid verzet (Hamburg-Neuengamme - uit Smilde (geboren Avereest)).
  185. Tonkes, Johannes (Nordhausen - uit Assen (geboren Gramsbergen)).
  186. Verkuijl, Hendrik Jacob (Amsterdam - uit Rotterdam (geboren Gramsbergen)).
  187. Verkuijl, Matthijs (Amsterdam - uit Haarlemmermeer (voorheen Gramsbergen en Ambt Hardenberg)).
  188. Visscher, Berend (Mühlheim an der Rurh - uit De Wijk? (gedoopt Lutten)) - Nationaal Ereveld Loenen.
  189. Visser, Lambertus Jacobus (Valkenswaard - uit Valkenswaard (geboren Slagharen, Ambt Hardenberg)).
  190. Vonk, Frederik, militair (Babat - uit ? (geboren Ambt Hardenberg)) - Nederlands ereveld Kembang Kuning te Surabaya.
  191. Vos, Jochebeth, joods (Auschwitz - uit Den Haag (geboren Avereest)).
  192. Vries de, Johanna, joods (Auschwitz - uit Amsterdam (voorheen Avereest)).
  193. Vries de, Heiman Izaac, joods (Sobibor - uit Den Bosch (voorheen Avereest)).
  194. Vries de, Judith, joods (Sobibor - uit Den Bosch (geboren Avereest)).
  195. Vries de, Leentje, joods (Sobibor - uit Den Bosch (voorheen Avereest)).
  196. Vries de, Martha Mathilda, joods (Sobibor - uit Den Bosch (voorheen Avereest)).
  197. Vries de, Sara, joods (Sobibor - uit Den Bosch (voorheen Avereest)).
  198. Waissel, Lea, joods (Auschwitz - uit Den Haag (geboren Avereest)).
  199. Wal van de, Albert Jacob, militair (Koepanf - uit ? (geboren Avereest)) - Buiten erevelden Indonesië.
  200. Westerman, Johannes (Gelsenkirchen-Buer - uit ? (geboren Gramsbergen)).
  201. Zeemering, Arend (Utrecht - uit Heukelum (geboren Slagharen, Ambt Hardenberg)).
  202. Zichterman, Simon Jacobus (Oestringen, Duitsland - uit Rotterdam (geboren Ambt Hardenberg)).
  203. Zilversmit, Betje, joods (Auschwitz - uit Nijmegen (geboren Gramsbergen)).
  204. Zuidema, Marchien, joods (Sobibor - uit Almelo (voorheen Stad Hardenberg)).
  205. Zuiden van, Flora, joods (Sobibor - uit Enschede (geboren Stad Hardenberg)).
  206. Zuiden van, Lena, joods (Auschwitz - uit Enschede (geboren Avereest)).
  207. Zuiden van, Markus, joods (Sobibor - uit Enschede (geboren Stad Hardenberg)).

* Avereest "Digitaal Joods monument Dedemsvaart" betreft 31 namen en plaquette Dedemsvaart 3 namen
* monument Balkbrug 9 namen
* monument Bergentheim 13 namen
* monument Gramsbergen 8 namen
* monument Hardenberg 142 namen; Gramsbergerweg 1 naam
* monument Heemse 3 namen
* monument Loozen 6 namen
* monument Lutten 4 namen
*monument Mariënberg 4 namen en plaquette N.S. 2 namen
* monument Radewijk 8 namen
* monument Slagharen 12 namen
* monument Nieuwlande 4 namen